4 sposoby na nietrafiony prezent

daniel


Święta, święta i po świętach. Magia świąt już dawno przeminęła z wiatrem, ale nietrafione prezenty zostały z nami. Chyba każdy z nas znajdzie na dnie swojej szafy jakiś prezent, z którego nie był zadowolony. Być może jest to wełniany sweterek od babci, biżuteria od cioci lub kosmetyki, na które mamy uczulenie. Mamy dla Was kilka propozycji, co można zrobić z tymi wszystkimi rzeczami!

Zwrot lub wymiana towaru w sklepie

To najprostszy sposób na pozbycie się nietrafionego prezentu, jeśli oczywiście mamy paragon lub inny dokument potwierdzający zakup. Trzeba tylko pamiętać, że każdy sklep ma inny termin realizacji zwrotów. Przeważnie mamy czas na to od 14 do 30 dni. W niektórych sklepach pieniądze są zwracane na kartę podarunkową do wykorzystania w danym punkcie. W tej sytuacji możemy wymienić produkt na inny lub podarować kartę innej osobie.

Urządź imprezę z loterią fantową

Podczas organizacji imprezy karnawałowej lub zwyczajnej domówki możecie zaplanować loterię fantową. Taka zabawa zagwarantuje Wam świetną rozrywkę i ubaw po pachy. Zasady są proste! Każdy szykuje po jednym lub kilka nieudanych prezentów, w zależności od tego ile osób bierze udział w zabawie. Następnie trzeba je ponumerować i zrobić karteczki z odpowiadającymi im liczbami. Gotowe! Teraz wystarczy wrzucić losy do okrągłego pojemnika lub kapelusza i można zaczynać zabawę. Może komuś przyda się Wasz nietrafiony prezent lub po prostu wywoła uśmiech na twarzy.

Wybierz się na pchli targ

Pchli targ to rodzaj bazaru, na którym można nabyć, sprzedać lub wymienić różne towary i produkty. Zazwyczaj są to rzeczy używane lub sprzedawane po niskich cenach. Często można znaleźć tam również nietrafione prezenty. Pchli targ odbywa się najczęściej na otwartej przestrzeni, a udział w nim jest bezpłatny. Warto się wybrać na taki targ chociaż raz w roku. Czasami można tam znaleźć prawdziwe perełki!

Wymień prezent na uśmiech

Warto pomagać, nie tylko w święta. Z nietrafionych prezentów na pewno ucieszą się potrzebujący. Dla nich kolor lub krój odzieży nie będzie miał większego znaczenia, a z pewnością bardzo im się ona przyda. Potrzebującym możemy podarować nie tylko ubrania, ale również kosmetyki, zabawki, żywność. Wszystkie rzeczy możemy oddać na przykład do instytucji, które organizują tego typu zbiórki. Czasem nie trzeba szukać daleko i można wesprzeć sąsiadów lub znajomych, którzy chętnie przyjmą każdą pomoc. Zabawki i książki możemy oddać również do najbliższego przedszkola lub żłobka. Wymiana nietrafionego prezentu na uśmiech drugiego człowieka? Dla nas brzmi idealnie!

Dodaj komentarz