daniel

Rozstania z latem bywają naprawdę trudne. To samo tyczy się pięknej opalenizny, która po nim została. Co zatem zrobić, aby skóra nawet jesienią wyglądała promieniście? Jak o nią dbać po dość trudnym dla niej okresie? Zacznij stosować się do kilku zasad, a Twoja skóra będzie Ci naprawdę wdzięczna!

Peeling przed i po

Aby złapać równomierną opaleniznę warto przed leżakowaniem na słońcu wykonać peeling całego ciała. W ten sposób pozbędziesz się zrogowaciałego naskórka i uzyskasz piękny efekt opalonej skóry. Jednak lato się już skończyło. Czy zatem jest za późno na takie zabiegi? Absolutnie nie! Wykonując peeling ciała, odkrywasz opaleniznę, która tkwi w głębszych warstwach skóry, dzięki czemu uzyskujesz świeży efekt.

Maksymalne nawilżanie

Po wakacjach nasza skóra jest wysuszona, nie tylko przez słońce, ale też przez kąpiele w słonej wodzie. Dlatego też bardzo ważne jest, aby zadbać o jej odpowiednie nawilżenie. Używaj preparatów intensywnie regenerujących. Pamiętaj, aby krem lub balsam aplikować na skórę poprzez delikatne wklepywanie, a nie wcieranie. Dzięki temu lepiej się wchłonie. Konieczne jest również odpowiednie nawadnianie organizmu (ok. 2 litry wody dziennie), bo tylko w ten sposób uzyskasz efekt w pełni nawilżonej skóry.

Uzyskaj efekt promiennej skóry

Efekt opalonej skóry możesz podkreślić poprzez stosowanie olejków i balsamów ze złocistymi drobinkami. Podobny rezultat można uzyskać aplikując na ciało specjalne rozświetlacze. Warto skorzystać z tych produktów zwłaszcza przed ważnym wyjściem, ponieważ drobinki świetnie odbijają się również w sztucznym świetle.

Opalanie bez słońca

Aby podtrzymać efekt pięknie opalonej skóry możemy używać różnego rodzaju balsamy i pianki samoopalające. Przy ich stosowaniu należy uważać na to, żeby nie powstały ciemne smugi. Wadą tych produktów jest również fakt, że często brudzą ubrania i pościel. Dzieje się tak wtedy, kiedy ubieramy się lub idziemy spać, zanim produkt porządnie zaschnie. Polecamy podczas aplikacji zakładać jednorazową bieliznę i w niej odczekać, aż produkt całkowicie się wchłonie.

Alternatywą dla samoopalaczy jest oczywiście solarium. Jednak nie każdy chce lub może z niego korzystać. Bezpieczniejszą opcją jest zatem opalanie natryskowe, które polega na nanoszeniu na ciało delikatnej mgiełki brązującej. Wybierając się do salonu na taki zabieg, należy pamiętać o założeniu czepka ochronnego na włosy, jednorazowej bielizny oraz klapek.

Photo by https://elements.envato.com/

Dodaj komentarz