Edyta

Letnie słońce, wiatr, słona woda, bardzo podrażniają skórę. Nasza cera wystawiana na emisję promieni słonecznych, narażona jest na przesuszenie. Zatem jak dbać o skórę latem i z jakich dobroci ciepłej pory roku możemy korzystać, by pomóc naszej cerze?

Jak dbać o skórę latem – pozytywne i zgubne działanie promieni słonecznych

Opalenizna jest modna już od wielu sezonów, chociaż ostatnio coraz silniej obserwuje się trend odchodzący od opalania się na brązowo. Bardziej pożądana jest skóra muśnięta słońcem niż spieczona na brąz. Coraz bardziej powszechne jest też stosowanie kremów z filtrem. Od nas zależny, czy użyjemy kremu z filtrem SPV 50, czy 15. Na co dzień, również jeżeli stosujemy makijaż, wystarczy nam krem z niższym filtrem.

Wybierając się na plażę, czy dłuższy spacer lub planując inną aktywność podczas, której nasza twarz będzie dłużej wystawiona na słońce, lepiej jest zastosować krem z filtrem SPV przynajmniej 30. Ważne jest też, aby zwrócić uwagę na konsystencje kremu, nie powinien on być ciężki. Tłusty krem, przy temperaturach powyżej 25°C zatka nam pory, to najgorsze co możemy zrobić swojej skórze.

Skóra ze skłonnościami do pękających naczynek powinna być chroniona mocniejszymi filtrami, gdyż naczynka bardziej pękają w czasie ekspozycji na słońce oraz w wyniku wysokich temperatur.

Nie zapominajmy, że słońce ma też swoją dobrą stronę. Dzięki niemu wzrasta poziom witaminy D w organizmie, która nazywana jest witaminą szczęścia i młodości. Wystarczy już 15 min przebywania w promieniach słonecznych, żeby uzupełnić dzienną dawkę tej witaminy.

Nawilżanie skóry latem – jak sobie pomóc?

Stosowanie kremów z filtrem to jedno, ale powinniśmy zadbać też o odpowiednie nawilżenie. Nie możemy zapominać również o codziennym oczyszczaniu skóry, ponieważ w czasie upałów sebum, które może zatykać pory, wytwarzane jest we wzmożony sposób. Koniecznie sprawdzajmy skład kosmetyków oczyszczających i zrezygnujmy z tych zawierających alkohol, który powoduje jeszcze większe wysuszanie skóry. Do oczyszczania stosujmy odpowiednie płatki kosmetyczne, które doskonale zbiorą wszelkie zanieczyszczenia.

Po oczyszczeniu twarzy nie należy wycierać jej ręcznikiem, który używamy do innych części ciała. Dla zachowania higieny najlepiej jest stosować jednorazowe chusty. Idealnie wchłaniają one wilgoć, są delikatne i bezpieczne dla skóry twarzy. Dwa razy dziennie stosujemy również krem lekki nawilżający. Najlepsze kremy na lato mają konsystencje wodnej emulsji.

Samodzielne dbanie o skórę jest niezwykle ważne, jednak w czasie narażenia skóry na szkodliwe warunki atmosferyczne, warto skorzystać z pomocy profesjonalistów. Kosmetolog w salonie dobierze odpowiednie zabiegi na twarz, które z jednej strony ją oczyszczą, a z drugiej doskonale nawilżą. W wyniku nadmiernej ekspozycji skóry na promienie UV mogą pojawiać się na niej szpecące przebarwiania, których nie da się usunąć za pomocą domowych sposobów, tiu też z pomocą przyjdzie nam profesjonalny zabieg.

Jeżeli chcemy spróbować nawilżania skóry domowymi sposobami, możemy wykorzystać, to co daje nam lato i przygotować domową maseczkę np. z truskawek:

Zmiksuj truskawki blenderem, dodaj 2 łyżki miodu, łyżkę śmietany kremówki i wymieszaj. Maseczkę nałóż na twarz na 15 minut. Dla zabezpieczenia odzieży, przy maseczkach możemy używać pelerynek zabezpieczających.


Photo by elements.envato.com/dolgachov/Determined/romankosolapov/Rido81

Dodaj komentarz