Jak dbać o stopy latem? – poradnik pielęgnacji stóp

Edyta

Gdy temperatury szybują w górę i zrzucamy pełne obuwie, zależy nam, aby nasze stopy wyglądały pięknie. Jak dbać o stopy latem, aby pięknie prezentowały się w sandałach?

Letnie obuwie bezlitośnie odsłania mankamenty naszych stóp. W zimnej porze roku często zapominamy o odpowiedniej pielęgnacji tej części ciała. Z drugiej strony, latem nasze stopy są często bardziej narażone na uszkodzenia i niekorzystne warunki, które mogą negatywnie wpływać na ich wygląd. Co zatem możemy zrobić, by nasze stopy latem wyglądały pięknie?

Kąpiel i złuszczanie – piękne stopy latem

Na stopach spoczywa cały ciężar naszego ciała, nic więc dziwnego, że często skóra na nich nie jest tak delikatna, jak byśmy chcieli. Popękane pięty wyglądają bardzo nieestetycznie. Pielęgnacje stóp zacznijmy od przygotowania kąpieli, która ułatwi nam pozbycie się zrogowaciałego naskórka.

Świetnie sprawdzi się kąpiel z użyciem soli morskiej. Bogata w minerały sól morska, odświeży stopy, zmiękczy naskórek oraz podziała odkażająco. Taka kąpiel powinna trwać maksymalnie 15 minut.

Po kąpieli łatwiej będzie odsunąć skórki z paznokci i złuszczyć naskórek. Możemy do tego użyć pumeksu. Pamiętajmy – jeżeli nasze stopy są mocno popękane, to używajmy go w taki sposób, aby nie podrażnić jeszcze bardziej stóp i nie spowodować dodatkowych uszkodzeń. Zamiast pumeksu warto użyć peelingu gruboziarnistego, który świetnie wygładzi nasze stopy.

Zabieg wykończymy odpowiednim kremem do stóp, wybierajcie specjalne kremy z kwasami, które również będą delikatnie złuszczać naskórek.

Stosując taką pielęgnację raz w tygodniu, sprawimy, że nasze stopy będą się pięknie prezentować.

Stopy latem – zrób pedicure!

Po zadbaniu o skórę stóp możemy przejść do pielęgnacji paznokci. Dobrze jest zabrać się za ich pielęgnacje właśnie po takiej kąpieli, ponieważ paznokcie u stóp są zazwyczaj twardsze niż te u dłoni, a po wymoczeniu ich w wodzie, łatwiej będzie nam je przyciąć i nadać im ładny kształt.

Do odsunięcia skórek przydadzą nam się specjalne drewniane patyczki, zapewne będziemy mieli tu więcej pracy niż przy paznokciach u rąk.

Po przygotowaniu płytki paznokcia możemy przejść do ich malowania. Tego lata postawmy na żywe kolory: pomarańcze, odcienie żółtego i koralowego to hity tego sezonu! Ułatwimy sobie malowanie paznokci u stóp używając specjalnych separatorów piankowych.

Do dbania o dłonie u kosmetyczki jesteśmy już przyzwyczajeni, a warto również, przynajmniej raz w roku np. przed sezonem, wybrać się do specjalisty również ze stopami. Specjalne zabiegi. np. z użyciem kwasów, idealnie przygotują nasze stopy do letniego sezonu.


Photo by elements.envato.com/Satura_/valuavitaly/halfpoint/NomadSoul1

Dodaj komentarz