daniel

Okres letni to czas podróży małych i dużych. Jednak niezależnie od tego, czy wybieramy się na weekend nad jeziorem, czy też na dwutygodniowe wakacje za granicą zawsze jesteśmy tak samo narażeni na kontakt z bakteriami. Warto zatem zadbać o odpowiednią higienę osobistą, aby uniknąć wszelkich infekcji.

Higiena osobista w trasie

Podróżując różnymi środkami transportu mamy kontakt z wieloma zanieczyszczonymi powierzchniami, nawet jeżeli przemieszczamy się własnym samochodem. Z tego powodu warto zawsze mieć ze sobą butelkę wody, aby w każdym momencie móc przemyć sobie dłonie. Świetnym rozwiązaniem są również wilgotne chusteczki higieniczne, które nie zajmują dużo miejsca i pomogą nam pozbyć się większych zabrudzeń. Jednak najskuteczniejszym sposobem są żele i płyny dezynfekujące, które nie tylko odświeżą skórę dłoni, ale również skutecznie zabiją wszelkie bakterie.

Czasami zdarza się tak, że nasza podróż do celu trwa cały dzień albo i dłużej. Co zrobić w sytuacji, kiedy nie mamy dostępu do bieżącej wody, a mamy potrzebę umycia zębów? Z pomocą przychodzą nam płyny do płukania jamy ustnej, które skutecznie ją oczyszczą oraz odświeżą nasz oddech. Warto je spakować do swojej torby podróżnej, zwłaszcza że występują również miniaturowych wersjach. 

Toalety i prysznice publiczne

Podczas podróży każdy z nas jest zazwyczaj zmuszony do korzystania z publicznych toalet, w których mogą panować różne warunki. Warto zatem być odpowiednio przygotowanym i mieć ze sobą między innymi jednorazowe nakładki toaletowe oraz własny papier higieniczny. W tym miejscu nie zapominajmy również o odpowiedniej dezynfekcji.

Wszyscy doskonale zdają sobie sprawę z ilości zanieczyszczeń występujących w publicznych toaletach. Czasem jednak zapominamy, że również w hostelowych łazienkach należy zachować ostrożność. Kabiny prysznicowe i umywalki nie są przecież czyszczone po każdym użytkowniku.

Przede wszystkim musimy zwrócić uwagę na odpowiednią ochronę stóp, które w takich miejscach są narażone na różne choroby na przykład grzybicę. Wystarczy, że pod prysznic będziemy zabierać ze sobą klapki lub japonki, które można również dostać w wersji jednorazowej. Dodatkowo należy pamiętać, aby nie wieszać ręcznika lub bielizny na kabinie. Zamiast tego możemy schować je torby lub zaopatrzyć się w jednorazowe chusty, którymi osuszymy swoje ciało po kąpieli.

Demakijaż – czyli o czym nie powinny zapominać panie

Wakacje to czas beztroskiego odpoczynku, kiedy na chwilę możemy zapomnieć o swoich obowiązkach. Jednak Panie nie powinny, a wręcz nie mogą zapominać o odpowiednim oczyszczeniu skóry twarzy po podróży. Z tego powodu w damskiej kosmetyczce nie może zabraknąć przynajmniej płatków kosmetycznych, dzięki którym przy pomocy płynu do demakijażu lub nawet wody i delikatnego mydła pozbędziemy się makijażu oraz wszelkich zanieczyszczeń.

Photo by elements.envato.com

Dodaj komentarz