Oczyszczanie twarzy zimą – 5 korzyści

daniel

oczyszczanie twarzy

Zima to dobry czas na różnego rodzaju zabiegi upiększające. Wiele osób decyduje się w okresie jesienno-zimowym na epilację, czyli depilację laserową ze względu na ograniczoną ekspozycję skóry na promienie słoneczne. Z podobnych względów zima jest także dobrym momentem na wybranie się na profesjonalne oczyszczanie twarzy.

Przedstawiamy pięć najważniejszych korzyści, jakie wypływają z zimowego oczyszczania i złuszczania skóry twarzy.

Święta i sylwester z nieskazitelną cerą

Powód tak bardzo oczywisty, że nie zwracamy na niego uwagi. W okołoświątecznej krzątaninie trudno będzie nam samodzielnie zadbać o stan cery, dlatego zamiast męczyć się w ostatniej chwili z peelingami i maseczkami, warto wygospodarować sobie godzinę na wizytę u kosmetyczki, by później mieć problem z głowy.

Większa skuteczność zabiegów

Specjaliści potwierdzają – zima sprzyja regeneracji i odnowie skóry zmęczonej opalaniem.

Zima to znakomita pora roku na zastosowanie  kuracji złuszczającej, wybielającej, regeneracyjnej czy stymulacyjnej po intensywnej ekspozycji na promieniowanie UV w trakcie wakacji. Nasza skóra dużo skuteczniej się regeneruje, gdy regularnie ją złuszczamy, gdyż poprzez takie oddziaływanie motywujemy ją do pracy.

(Cały wywiad z kosmetolog Moniką Ostrowską, właścicielką salonu kosmetycznego, na temat zabiegów upiększających, które warto przeprowadzić zimą, znajdziecie tutaj: Zima to czas na zabiegi kosmetyczne).

Skóra szybciej wraca do normy

Choć zimą cera jest bardziej narażona na zmiany temperatur i przesuszenie, chłód sprzyja powrotowi skóry do normy nawet po bardziej inwazyjnym zabiegu. Ze względu na odczuwalne skutki temperatury zimą rzadziej zdarza nam się zapomnieć o kremie (inaczej przeszkadza nam poczucie ściągniętej skóry) czy odwodnić. Otoczona troskliwą opieką cera odwdzięczy nam się szybkim powrotem do formy i pięknym wyglądem na święta.

Możesz poprosić o zabieg pod choinkę 🙂

Jeśli Twoi bliscy nadal dopytują o Twoje prezentowe potrzeby, spokojnie możesz do nich dorzucić wizytę u kosmetyczki. Wiele salonów oferuje specjalne świąteczne bony upominkowe, przed świętami możesz także liczyć na korzystne zniżki i specjalne promocje. Jeśli z kolei Ty nie masz pomysłu na podarunek dla przyjaciółki czy siostry, może warto pomyśleć właśnie o wizycie w dobrym salonie kosmetycznym?

Piękna cera przez cały rok

W zależności od typu skóry na oczyszczanie u kosmetyczki powinno się decydować od 2 do nawet 6 razy w roku. Do wyboru mamy zwykle szeroką paletę zabiegów – od oczyszczania manualnego, poprzez mikordermabrazję i peelingi kawitacyjne po złuszczanie naskórka kwasami. Wybór metody zależy w dużej mierze do stanu skóry i jej typu (nie wszystkim zabiegom powinny poddawać się osoby z cerą naczynkową), dlatego zabieg każdorazowo poprzedza konsultacja kosmetyczna.

Dodaj komentarz