Pilnikowe ABC – jaki pilnik wybrać i dlaczego?

daniel

Jeszcze kilka lat temu zwrot typu: “pilnik to pilnik” nie wzbudziłby zbyt wielu kontrowersji. Dziś świadomość zarówno klientek, jak i samych kosmetyczek jest zdecydowanie większa. Wynika to z rosnącej popularności lakierów hybrydowych, które poprzez swoją mało inwazyjną formułę przekonały do siebie nawet najbardziej zagorzałe przeciwniczki trwałych stylizacji paznokci. Przy ściąganiu takiego lakieru z płytki paznokcia gradacja, kształt, czy też rodzaj pilnika może mieć ogromne znaczenie. Zapoznaj się z naszym krótkim, pilnikowym przewodnikiem.

Najpopularniejsze rodzaje pilników

Pilniki szklane – wiele kosmetyczek uważa je jako najzdrowsze dla płytki paznokcia. Przez swoją drobnoziarnistość idealnie nadają się do naturalnych paznokci. Ten typ pilnika jest łagodny i delikatny dla paznokci, przez co niestety ich modelowanie lub skracanie może zająć więcej czasu. Należy jednak przyznać, że jest bardzo bezpieczne.

Pilniki papierowe – to aktualnie najpopularniejszy typ pilników i jednocześnie najtańszy. W tym przypadku ich zastosowanie zależy od ziarnistości. Na rynku jest ich szeroka gama. Jeżeli używasz ich w swoim salonie, to pamiętaj, że jest to produkt jednorazowy. W przypadku użytku własnego należy pamiętać o regularnej wymianie.

Pilniki metalowe – ten typ pomimo tego, że budzi najwięcej kontrowersji, wciąż jest bardzo popularny. Te pilniki są bardzo trwałe i odporne na uszkodzenia. Jednak przez to, że są twarde i metalowe nie nadają się do delikatnych, naturalnych paznokci. Bardzo łatwo nimi uszkodzić płytkę. Dlatego też zaleca się używanie ich wyłącznie do sztucznych paznokci lub twardych, naturalnych płytek.

Numery na pilnikach – co oznaczają

Jeżeli jesteś profesjonalistą, to zapewne nie masz problemu z odróżnieniem gradacji 100 od 240 i doskonale wiesz, do czego się nada. Jednak nie wszyscy muszą o tym wiedzieć. Oznaczenia na pilnikach można najprościej określić jako liczbę drobnych ziarenek znajdujących się na jego 1 centymetrze kwadratowym. Dlatego też im więcej ziarenek, tym pilnik będzie łagodniejszy.

W naszym sklepie znajdziecie pilniki o następujących gradacjach:
100/180 – strona z mniejszą ziarnistością świetnie nada się do pracy na sztucznych paznokciach np. żelowych, natomiast 180 spokojnie można używać do skracania i modelowania płytki naturalnej.
180/240 – to pilnik, który polubi się z osobami początkującymi. Delikatniejszą stroną (240) można spokojnie zmatowić płytkę bez narażania jej na uszkodzenia.
100/100 – czyli gradacja naszego bloku polerskiego do sztucznych paznokci. Ze względu na małą ziarnistość nie jest polecany dla osób początkujących.
240/240 – bloki polerskie o tej gradacji idealnie nadają się do matowienia naturalnej płytki. Możesz jej używać bez obaw przed jej uszkodzeniem.

Czy kształt ma znaczenie?

Kształt pilników nie wpływa w żaden sposób na kondycję paznokci, ale może nam zapewnić wygodę użytkowania, dlatego też warto zwrócić na niego uwagę. Pilniki proste są uniwersalne, można je używać do skracania i modelowania paznokci. Pilniki typu banan, czyli lekko zaokrąglone idealnie sprawdzą się do pielęgnacji skórek. Dwa w jednym to pilniki typu półksiężyc – łączą w sobie funkcje pilników prostych i zaokrąglonych. Natomiast do matowienia płytki, dzięki swojej dużej, delikatnej powierzchni świetnie nadają się bloki polerskie.

Nie czekaj i skompletuj w naszym sklepie swój niezbędny zestaw pilników!

Photo by https://elements.envato.com/

Dodaj komentarz